O нама

• Ентеријер

Народна библиотека Ћићевац своје делатности остварује кроз разноврсне садржаје и послове од којих као посебне целине издвајамо:

♦ послови на набавци и обради библиотечке грађе,
♦ рад са читаоцима у позајмном одељењу (Ћићевац и Сталаћ),
♦ општи и рачуноводствени послови,
♦ технички послови, спорт и рекреација,
♦ послови филмске продукције,
♦ послови на организацији културних и забавних активности:
♦ сценско-музичка делатност,
♦ културно-уметнички аматеризам,
♦ ликовно и књижевно стваралаштво
♦ информисање и едукација,
♦ реализација програма и манифестација по Месним заједницама и реализација манифестација чији је покровитељ Скупштина општине.
У оквиру наше установе делује:

КУД “Моравац“ са преко 100 чланова, које је 2012. године обележило значајан јубилеј – 50 година рада,
Аматерско позориште Ћићевац и
Општински ХОР „Звончићи“.

Библиотека располаже са око 18.000 наслова и има 350 чланова.
У току године наша установа реализује више од 65 културних догађаја, а у нашим секцијама учествује неколико стотина младих и деце. Не изостаје ни подршка и посета наших старијих суграђана, који се окупљају на концертима, приредбама, биоскопским и позоришним представама, ликовним изложбама и књижевним вечерима. У холу Народне библиотеке може се забавити или рекреирати на различите начине. На располагању је стони-тенис, билијар, пикадо и стони-фудбал. Запослени и сарадници настоје да се културни оквири стално проширују, а политика установе се заснива на правилу да смо ту ради задовољавања потреба наших грађана.